Цвети Пиронкова ще доиграе днес първия си мач на тазгодишното издание на Уимбълдън - най-стария тенис турнир в света. Противничка на пловдивчанката е Варвара Лепченко (САЩ).
Двубоят започна вчера, но бе прекратен заради дъжда, завалял над Лондон, при резултат 7:6, 0:2 в полза на първата ни ракета. Първата част бе решена в тайбрек, който Цвети спечели с 8:6 точки. Вторият сет не започна добре за Пиронкова, след като Лепченко най-накрая успя да реализира пробив и поведе с 2:0 гейма, но пък точно тогава ентусиазмът на представителката на САЩ бе охладен от завалелия дъжд и мачът бе прекъснат.
Срещата е втора от програмата на корт №11 и ще започне след 15 часа българско време.
Успее ли да преодолее Лепченко, то във втори кръг Пиронкова ще срещне Сара Ерани или Каролин Гарсия, които също ще довършат своя двубой днес при резултат 1:1 сета.
През миналия сезон Цвети достигна до четвъртия кръг на турнира. 26-годишната пловдивчанка, полуфиналистката на "Уимбълдън" през 2010 година, е 37-а в световната ранглиста. Лепченко отпадна на старта на турнира на трева от Големия шлем в Лондон през 2013 година, а най-доброто й класиране в британската столица е трети кръг от 2012 година. 28-годишната натурализирана американка Лепченко, която е родена в Ташкент (Узбекистан), е 57-а в класацията на УТП.
Пиронкова води с 4:1 победи срещу Лепченко, като за последно българката спечели с 6:3, 6:2 през януари на твърди кортове по пътя си към титлата в Сидни (Австралия).