В броя на вестник "Посредник" този понеделник можем да прочетем:
Защо ще събарят десетки сгради в плевенска област, собственост на Министерството на отбраната
Колко първолаци днес за първи път прекрачват прага на училището
Има ли деца в региона, които да чакат своите приемни семейства и колко са те
Къде и до кога можем да се насладим на творчеството на Иван Милев
Как се представиха на семестриален изпит третокурсниците от летателна група в Долна Митрополия
Кой е най-младият треньор в хандбала, къде води занимания и с какво още е ангажиран.
Какво пише в брой 30 на вестник „BG Север":
„Буковлък - родната Мека на контрабандния тютюн" е водещото заглавие на 30-тия за годината брой на седмичника „BG Север". Според кмета на селото Росен Русанов виновна е държавата. Подробности за вече модернизираното манифактурно производство, което осигурява прехраната на няколкостотин семейства, за ежедневните спецакции на полицията и въпреки това неспирно бълваните незаконни цигари, можете да прочетете на 3 страница.
„Няма да правя нов проект с Татяна Дончева, стартирам мрежа от дискусионни клубове", обявява Георги Първанов пред репортер на „BG Север". Президентът (2002-2012 г.) участва през седмицата в научна конференция на Панорамата.
„Цената на марков първокласник може да набъбне до 400-500 лева", е изчислило изданието във водещ материал на страницата, посветена на бизнеса. На нея можете да прочетете как с промоции търговците ни пробутват стоки с изтекъл срок на годност и за поскъпналите тази есен ремонти.
Любопитното заглавие на 6 страница е: „Музикалното стартира учебната година в читалища и в ...домовете на даскалите". Пак там става ясно защо „Млади доктори предпочитат да са медицински представители".
Артстраницата е за това, как „Учени от България и Русия дискутираха отношенията между двете страни" и други интересни подробности.
Интервюто във вестника е с оперния певец от Беларус Григорий Полишчук, който пя в Плевен. Той със самоирония признава: „Станах певец, защото ме мързеше с часове да свиря на цигулка".
Страница 9 е за личната драма на тежко болната Марина, която води трудна битка не само с болестта, но и с бюрокрацията.
За „Плевенчанин с колекция от над 1200 модела на миниавтомобили" ще научите от „шарената" страница 16.
В броя ще намерите още т.в. справочник, много любопитни новини, практични съвети, малки обяви, хороскоп, кръстословица и други развлекателни четива.