Плевен и Свищов-температурни рекордьори - Жълт код за неделя
Плевен и Свищов-температурни рекордьори - Жълт код за неделя / dariknews.bg

Два температурни рекорда отчетоха метеорологичните станции в страната във втория ден от февруари. . Температурите през деня бяха значително по-високи от средните за сезона като почти в цялата страна градусите бяха около 10 над нулата.

Положителен температурен рекорд за 2 февруари беше отчетен в Плевен - 17,5 градуса, като предишният рекорд за деня в  е 16,2 градуса. Втората станция с температурен рекорд е в Свищов. В крайдунавския град са измерени 12 градуса. Предишният рекорд там е от 10,4 градуса. В столицата максималната температура е била 11,6 градуса.

Жълт код за силен вятър е обявен в 23 области на България за 3 февруари, съобщават още от НИМХ. Без прогнозирани опасни явления са само пет области в страната - Видинска, Монтанска, Пазарджишка, Пловдивска и Смолянска. Прогнозираните метеорологични явления няма да са еобичайни, но гражданите трябва да са внимателни.