Доротея Димитрова от „Спартак-Плевен спечели сребро в Държавно първенство
Доротея Димитрова от „Спартак-Плевен спечели сребро в Държавно първенство / dariknews.archive

Състезателка от "Спартак"-Плевен Доротея Димитрова завоюва второ място в Държавно първенство по лека атлетика, което се проведе на Националния стадион „Васил Левски" в София.

Валерия Кадийска от Кюстендил стана шампион на България в скока на височина при момичетата до 16 години. Състезателката на треньора Вергил Анастасов постигна личен рекорд, като скочи 163 см.

Талантливата лекоатлетка участва и спечели преди дни бронзов медал при по-големите - девойки младша възраст със 155 см., като сега подобри постижението си с 8 см. Кадийска получи покана да скача и на шампионата при жените в края на месеца, където може да покрие и норматива за участие на Балканското първенство, който е 166 см.

Втора в класирането при 16-годишните е Доротея Димитрова от „Спартак" - Плевен, която постигна 153 см.
Деница Иванова и Галя Димитрова си разделиха третото място, с по 145 см.