Американски футбол ще се играе от днес в Плевен
Американски футбол ще се играе от днес в Плевен / netinfo

Първа официална среща по американски футбол ще се проведе днес в Плевен. Тя ще има демонстративен характер, а в нея ще участват софийския “Тийм София” и плевенския “Смели сърца”.

Местният клуб е регистриран на 18 юни и е първият официално регистриран по американски футбол в Плевенска област. Председател на “Смели сърца” е Милен Първанов, който е и ръководител на Младежкия информационно-консултантски център “Интелект”.

Младите спортисти се подготвят активно за първата си обществена изява, осигурено е игрище за тренировките им, сподели Милен Първанов. Той допълни, че са поръчани и специални екипи за отбора с надпис Спортен клуб "Смели сърца".

Срещата по американски футбол е с начален час 17.00, на стадион “Белите орли”. Поканени са да присъстват областният управител Цветко Цветков, депутати, общински съветници, представители на младежки организации.