Нашите скутеристи втори в страната
Нашите скутеристи втори в страната / netinfo

Завърши четвъртият последен кръг от Републиканското първенство по водомоторен спорт. Той се проведе във водите на Дунав край  Тутракан. За Дарик Николай Сурков -Никси разказа , че в състезанието са  участвали над 50 лодки в 7 категории.  Отборът  на Кърджали е на второ място след този на Тутракан с 4723 точки. Нашите оставиха  зад гърба си  тимовете на Лом, Варна 1 и Варна 2, Русе, Балчик, Първомай. Индивидуално кърджалийци заемат следните места: 11-годишният Ангел Севов е шести в клас SA-250 куб.см. В SC-550 Мирослав Минчев е осми, а в ОА-250 кубика Георги Калфов е втори. Иво Габровски зае трето място в своя клас ОВ-350, а 16-годишната Никол Радукова е победител в R-1000. Първи е и Никси в категорията си ОС-550 куб. см.

В крайното класиране на републиканския шампионат нашите са на второ място с общо 15 754 точки. В челната тройка  те отново са след Тутракан и преди Русе.