Отбор девойки младша възраст на СКГ Велбъжд
Отбор девойки младша възраст на СКГ Велбъжд / СКГ Велбъжд
Кюстендилската школа по художествена гимнастика защити мястото си ред най- добрите в България на Държавното отборно първенство за девойки младша възраст, девойки старша възраст и жени. Участваха 90 отбора от страната.

При девойките младша възраст, отборът на “Велбъжд”- Кюстендил се класира на престижното 5- то място, от 30 тима и получи грамота от Българската федерация по художествена гимнастика. Отборът бе в състав: Цветозара Миленкова, Нилана Колевска и Ралица Стоилова.

Отборите на Велбъжд на ДОП по художествена гимнастика
СКГ Велбъжд

“Изключително съм доволна от представянето на децата. Преди състезанието Цвети имаше и висока температура, но изигра чисто съчетанията си”, каза за Дарик председателят на клуба Валя Машова.

При девойките старша възраст, първият отбор на “Велбъжд” се класира на 10 място, в състав: Мишел Иванова, Даяна Димитрова и Йонна Стоева.

СКГ Велбъжд

Участваха 40 отбора, като вторият тим на “Велбъжд” е на 30- място и също донесе точки за клуба, каквато бе и целта пред него, в състав: Маглен Бурназка, Рая Сръндева и Мартина Тасева.

СКГ Велбъжд

Женският тим на “Велбъжд”, в състав: Снежана Митова, Мира Христова и Симона Стоилова се класира на 20 място.

СКГ Велбъжд

Гимнастички на “Велбъжд” се подготвят за международни турнири в края на тази и следващата седмица, като първо е Купа Феникс в София, а след това Фея по липите в Стара Загора.
За 13 април е насрочено Общинското първенство- Кюстендилска пролет.