Валерия Кадийска и Вергил Анастасов
Валерия Кадийска и Вергил Анастасов / netinfo
Валерия Кадийска се класира на 2- ро място в скока височина при девойките до 20 г. на турнира “Григор Христов”. 16- годишната състезателка на кюстендилския клуб “Пауталия” скочи 160 см., колкото и победителката Матилда Ангелова от “Спартак”- Плевен, която е и две години по- голяма.
Възпитаничката на треньора Вергил Анастасов преодоля 160- те см. от втори опит, след като до тази височина нямаше неуспешен опит. Златната медалистка скочи 150 см от втори опит, а 155 от трети, но преодоля 160 от първия си опит и така спечели първото място. Нито една състезателка не можа да премине 165 см. Третата, Магдалена Гергова от ЦСКА е също със 160 см, но преодолени при третия опит.
Състезанието бе на Националния стадион “Васил Левски”  в София. Участваха 15 девойки до 20 години.

“Спортист №3 на Кюстендил” за 2016 година, Валерия Кадийска е шампион на България в скока на височина от Националния шампионат по лека атлетика в зала за девойки младша възраст за 2017 година.

Валерия Кадийска се подготвя без скочище на открито в Кюстендил.