Прекратен мач в Осогово, дербито в Рила без победител
Прекратен мач в Осогово, дербито в Рила без победител / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил, архив

Футболните страсти завладяха отборите, ръководствата и феновете на областните групи "Осогово" и "Рила". Факт е и първия прекратен мач за новото първенство в кюстендилската група. Двубоят "Кюстендил"- Багренци е приключил в края на първото полувреме, след опит за саморазправа със съдиите на ръководството на "Осогово"- Багренци, при резултат 4:0 за домакините.
Убедителна победа със 7:0 над Търновлак, постигнаха футболистите на "Ботев"- Лозно, което ги изкачи на второ място в класирането със 7 точки. Лидерът "Кюстендил" има 9 т.
Най- оспорваният двубой бе във Ваксево, където местният "Елешница" отстъпи на "Спортист"- Слокощица с 1:2. Гостите вкараха победния гол в последната минута на срещата. И двете попадения за Слокощица вкара Вилизар Захариев, а за Ваксево се разписа Венцислав Грънчаров.
Жабокрът спечели с 0:5 гостуването си на Копиловци, а Нов чифлик победи Граница, въпреки че започна мача с 9 футболисти и го завърши с 10.
Дербито на група "Рила" завърши без победител, Яхиново и Сапарево не успяха да си отбележат гол- 0:0. Двата отбора се преследваха и през миналогодишното първенство. Наравно завършиха и Ресилово срещу Кочериново- 1:1. Джерман победи Боровец със 7:1 е поведе класирането след 2 кръг със 6 точки. Бобошево разгроми Овчарци със 7:0.
Следващият кръг предлага нови дербита: Сапарево- Джерман и Кочериново- Яхиново.