Делян Добрев: Рестартът на Химко - Враца обслужва Ковачки
Делян Добрев: Рестартът на Химко - Враца обслужва Ковачки / netinfo
Делян Добрев: Рестартът на Химко–Враца обслужва Ковачки
69808
Делян Добрев: Рестартът на Химко–Враца обслужва Ковачки
  • Делян Добрев: Рестартът на Химко–Враца обслужва Ковачки

„Управляващите харчат средства от българската енергетика за екзотични идеи, каквато например е възраждането на Химко - Враца". Това коментира в Хасково днес депутатът от ГЕРБ Делян Добрев. Според него да дадеш 50 милиона за фалирал преди 12 години завод е повече от екзотично.

Делян Добрев каза още, че според слуховете, че тези 50 милиона се превеждат за да бъдат прехвърлени на Христо Ковачки, който притежава тец-а и жп линията в завода.

"Друга екзотична идея на правителството е да закупи „Ремотекс" - Раднево, заяви Добрев. Едно предприятие, което е фалирало при частните собственици, държавата има самочувствието, че ще го управлява по-добре", коментира иронично Добрев.

Според него заради тази политика на управляващите и заради липсата на средства и инвестиции в енергийния сектор, на пролет има опасност България да се превърне в дискотека, като започне произволно спиране на ел. Захранването.