Отборът на ОУ „Христо Ботев”-Алфатар спечели областното състезание  „Млад огнеборец”  в Силистра
Отборът на ОУ „Христо Ботев”-Алфатар спечели областното състезание „Млад огнеборец” в Силистра / ОД на ВМР - Силистра

Отборът на ОУ „Христо Ботев” – Алфатар спечели областното състезание „Млад огнеборец”, което се проведе днес на стадион „Луи Айер” в Силистра, информираха от ОДМВР – Силистра.

Алфатарските спортисти се представиха най-добре и в двете състезателни дисциплини – „400 метра щафетно бягане с препятствия” и „Бойно разгръщане на 100-метрова състезателна пътека”,  и с общ сбор от 999 точки заслужено са спечелили първото място. Втори останаха младите огнеборци от СОУ „Васил Левски” – Дулово с 972 точки, а трети с резултат 883 точки се класираха представителите на СОУ „Христо Ботев” – Тутракан.

За успешното си представяне и трите отбора получиха купи и грамоти, връчени от главен инспектор Евлоги Стамов, началник на сектор „Превантивна и контролна дейност” в РД “Пожарна безопасност и защита на населението”- Силистра.

Като областен победител младежкият противопожарен отряд на ОУ „Христо Ботев” си извоюва правото да продължи участието си на републиканско ниво.