Лятно първенство по биатлон
Лятно първенство по биатлон / архив

На високопланинската база ''Белмекен'' се проведе Лятно държавно първенство по биатлон от 14 до 16 септември, съобщиха от пресцентъра на Община Банско.

В него взеха участие последните световни шампиони - Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Първите места при мъжете и жените заеха Владимир Илиев и Екатерина Юрлова. Ветеранът в отбора на СК ''Банско'' - Михаил Клечеров се пребори за бронзовия медал с преднина от 7 секунди пред съотборника му Димитър Парталов.

При жените - Дафинка Коева спечели бронзов медал, а Даниела Кадева се класира на 6-то място.

При преследването - Михаил Клечеров с 19 от 20 повалени мишени завоюва сребърен медал, а Димитър Парталов зае 4-то място. Следващата седмица предстои на най-малките биатлонисти да участват в Държавното първенство в Троян, а в началото на октомври - участие на младите ни надежди в Държавно първенство с малокалибрени оръжия в Боровец.