Лудогорец спечели с 2:0 и втория мач от съперничеството си със северноирландския тим "Крусейдърс" и с общ резултат 9:0 се класира напред в предварителните кръгове на Шампионската лига, съобщава gong.bg.

След спокойното начало на мача Лудогорец получи подарък от домакините в 11-ата минута. Всъщност Родни Браун си вкара нелеп автогол, след като стори същото и в първия мач. Защитникът се опита да пресече дълъг пас, но изпрати топката над вратаря си.  След почивката възпитаниците на Пауло Аутуори стигнаха до второ попадение, което бе дело на полския нападател Якуб Шверчок в 65-ата минута.

Как протече мачът вижте в gong.bg

Във втория квалификационен кръг българският шампион ще има за съперник унгарския Видеотон, отстранил струдно люксембургския Дюделанж след  1:1 и 2:1