Сан Антонио с победа над Атланта
Сан Антонио с победа над Атланта / netinfo
Тимът на Сан Антонио Спърс стигна до успех с 89:74 над отбора на Атланта Хоукс в мач от Националната баскетболна асоциация тази вечер.

Лидерът на „Шпорите” Тим Дънкан записа 23 точки и 10 борби за деветата победа на тима си в последните 10 срещи. Тони Паркър добави 15 точки и девет асистенции, а Ману Джинобили – 13 точки.

Джо Джонсън вкара 17 точки за Атланта, а Ал Хорфърд завърши с 12 точки и 13 борби. Сан Антонио вкара само пет точки за цялата първа четвърт и изоставаше с 11, но след това подобри играта си. На полувремето Спърс все още изоставаха със седем точки, но направиха силна трета четвърт и стигнаха до обрат.

Вашингтон Уизърдс победи Ню Орлиънс Хорнетс с 95:92 и го свали от първото място в Югозападната дивизия. Кош със сирената на ДеШон Стивънсън донесе успеха на „Вълшебниците”.

Дирк Новицки отбеляза 29 точки, а Джери Стекхаус – 23, за 11-ата поредна домакинска победа на Далас Маверикс. Поредната жертва на тима от Тексас стана Чикаго Булс, който бе сразен със 102:94. Джейсън Кид записа 11 точки, девет борби и осем асистенции в домакинския си дебют за Далас след трансфера от Ню Джърси.