Радева последна на Гран при в София
Радева последна на Гран при в София / netinfo

Девора Радева зае последното 9-то място и след волната програма и в крайното класиране при момичетата на турнира от сериите Гран при по фигурно пързаляне за юноши и девойки в Зимния дворец на спорта в столицата.

Радева постигна резултат от 48,79 при волната си програма, докато водачката в класирането след задължителния танц остана и краен победител.

Това е американката Каролин Чжан, която събра общ сбор от 162,68 точки, следвана от сънародничката си Ашли Вагнер с актив от 142,01 точки. Трета остана Меган Фостър, която бе втора след задължителното изпълнение, със 135,73 точки. В състезанието участват фигуристи от осем страни.

Турнирът в София е финален, като в него участват най-добрите осем във всяка категория. България бе представена единствено от Девора Радева. В останалите категории – юноши, спортни и танцови двойки, нямаме финалисти. Наградният фонд на турнира е 105 000 долара.