Платини закопа на дъното Беласица
Платини закопа на дъното Беласица / netinfo
С гол на Мишел Платини Черноморец победи с 1:0 като гост на стадион „Цар Самуил” Беласица в мач от 8-я кръг на А група.

През първото полувреме домакините играха по-добре и имаха няколко добри възможности чрез Бето и Виля да стигнат до гол, но така и не реализираха попадение във вратата на Иван Чворович.

Единственият гол в срещата падна в 50-та минута, когато Марсио изведе в добра позиция Мишел и той с удар отблизо вкара топката в мрежата на Ангел Манолов.

В 58-та минута домакините имаха много изгодно положение да изравнят резултата, след като Адемович стреля отблизо, но Марсио успя да избие от гол линията.

След тази победа Черноморец излезе на трето място с актив от 13 точки, а Беласица е твърдо на последно място със само две точки.