Отпаднахме за купа Дейвис
Отпаднахме за купа Дейвис / netinfo

Отборът на България отпадна от турнира за купа Дейвис, след като загуби от Унгария срещата си от втория кръг във втора група на евроафриканската зона. След вчерашните загубите в първите два сингъла, българският тим претърпя поражение и на двойки, макар и след много оспорвана игра.

Ивайло Трайков и Йордан Кънев отстъпиха на Гергей Кишдьорд и Корнел Бардочки с 2:3 сета - 6:4, 4:6, 4:6, 7:6, 9:11 след 4.40 часа игра. Българите изоставаха с 2:4 в първия гейм, но взеха общо пет поредни гейма и поведоха с 1:0. В следващите две части обаче допуснаха по един пробив и се стигна до 1:2.

С много воля нашите изтръгнаха четвъртата част и изравниха. В петия решителен сет Трайков и Кънев поведоха с 2:0 и 40:0 при сервис на съперниците. Не успяха обаче да направят втори пробив, който щеше да им осигури успеха.

В крайна сметка унгарците изравниха, а след това постигнаха успех при 11:9. Така те се класират за третия кръг, където ще срещнат победителя от двубоя Полша - Грузия.