Любичич изхвърли Давиденко на Ролан Гарос
Любичич изхвърли Давиденко на Ролан Гарос / netinfo

Поставеният под номер 4 в схемата н турнира Ролан Гарос Николай Давиденко пропиля преднина от 2 сета и загуби мача си от трети кръг на турнира срещу хърватина Иван Любичич с 6:4, 6:2, 2:6, 2:6, 4:6.

Давиденко бе и последният останал представител на Русия при мъжете. Любичич, който е под номер 28 в схемата, ще играе в следващия кръг с французина Гаел Монфил, победил австриеца Юрген Мелцер. Давиденко, който има два достигнати полуфинала на Ролан Гарос, взе първите два сета за 75 минути и вървеше към чиста победа.

До средата на третия сет той все още не бе пробит. В петия гейм обаче Любичич реализира първата си възможност за пробив и въпреки че Давиденко върна веднага пробива, хърватинът открадна и следващия гейм. С още 4 пробива и без да загуби свое подаване Любичич отказа Давиденко на любимата му червена настилка и спечели мача с невероятен обрат.