Лукойл отпадна от евротурнирите
Лукойл отпадна от евротурнирите / netinfo
Шампионът Лукойл Нефтохимик отпадна от турнира Чалънд Къп след загуба с 1:3 (20:25, 25:22, 18:25, 25:27) при в реванша с полския Ресовия и поражение с 13:15 в златния гейм, който от този сезон се играе при разменени победи в двата двубоя.

Подкрепени от 3000 зрители в Жежов домакините спечелиха с 25:20 първия гейм. През втората част Лукойл стъпи на крака и се наложи с 25:22.

Ресовия спечели третия и четвъртия гейм, съответно с 25:18 и 27:25 и стигнаха до крайния успех с 3:1 части.

Равенството 1:1 в победите наложи изиграването на нововъведения златен гейм, който както тайбрека се играе до 15 точки.

Поляците дръпнаха с 8:6 до техническото прекъсване в допълнителната част, но българите направиха 3 поредни точки и поведоха с 9:8.

Ресовия обаче също реализира 3 поредни и си върна водачеството в гейма с 11:9 и в крайна сметка го спечели с 15:13, продължавайки напред в турнира Чалъндж Къп за сметка на Лукойл.