Иванков с една звезда при поражението от Фенербахче
Иванков с една звезда при поражението от Фенербахче / netinfo

Националният вратар Димитър Иванков, който пази вратата на Кайзериспор, беше обвинен за третото попадение в полза на Фенербахче. Последната среща от 10-ия кръг на турската Суперлига снощи завърши 4:1. "Фенерите" излязоха на 2-о място с 20 точки, с 3 по-малко от водача Вестел Манисаспор.

Димитър Иванков получи само една звезда за представянето си, въпреки че през първата част спаси доста положения. В 27-та минута той улови топката след удар на Мехмет Йозгатлъ, десет минути по-късно отби опасен удар на Алекс, а в 41-та отрази последователно удари на Тунджай и Алекс.

В 60-ата минута Дейвид центрира, Иванков не успя да улови топката, а само я плесна с ръце, тя попадна в Алекс, който от непосредствена близост я вкара в мрежата за 3:1. Другите голове за Фенербахче вкараха Мехмет Йозгатлъ в 13-та, Матея Кежман в 22-та и Алекс в 88-та. Почетното попадение за гостите от Кайзери отбеляза Илхан в 55-ата минута.