Интер възстанови преднината си
Интер възстанови преднината си / netinfo
Интер възстанови на четири точки преднината си пред втория Рома, след като спечели с 2:0 при гостуването си на Аталанта.

Още в четвъртата минута Ернан Креспо отправи опасен изстрел с глава, но вратарят Фердинандо Копола с върха на пръстите си изби. В 11-ата друг аржентинец – Естебан Камбиасо можеше да открие резултата, но ударът му бе спасен от Копола, а добавката излезе в аут.

Французинът Патрик Виейра материализира по-силната игра на гостите от Милано и се разписа в 21-ата минута, възползвайки се от подаване на Марио Балотели след изпълнение на корнер.

В 38-ата минута гол на Креспо бе отменен заради засада, а в 56-ата Флокари изпорти най-чистото положение за бергамаските, стреляйки с обръщане към близката греда, където добре пласиран беше стражът Жулио Сезар.

Подалият за първия гол Балотели се разписа в 74-ата минута, след като Хулио Крус го изведе очи в очи с вратаря Копола.

Шест кръга преди края Интер има преднина от четири точки пред Рома и от 14 пред имащия два мача по-малко Ювентус.