Холандия  трудно победи Кот д'Ивоар с 2:1
Холандия трудно победи Кот д'Ивоар с 2:1 / netinfo

Отборът на Холандия победи Кот Д'Ивоар с 2:1 /2:1/ в мач от втория кръг на група "С" на Мондиал'2006 в Германия и се класира за осминафиналите на надпреварата.

Робин ван Перси изведе "оранжевите" напред в 23-ата минута от фаул, а Рууд ван Нистелрой удвои четири минути по-късно.

Бакари Коне върна едно попадение в 38-ата минута, но силите на африканците не стигнаха за повече, въпреки по-активната им игра след почивката.

Успехът на "лалетата" прати и лидера в групата Аржентина на осминафиналите.

"Гаучосите" и Холандия имат по 6 точки след първите си два мача, а Кот Д'Ивоар и Сърбия и Черна гора са без спечелена точка.

Холандия допусна първи гол във вратата си за последните 11 официални мача.Вратарят на Холандия Едвин ван дер Сар не е допускал гол общо 1013 минути, което е рекорд за Европа. Уникалната серия на "оранжевите" бе прекратена в 38-а минута на днешния мач, когато Бакари Коне се разписа в полза на Кот Д'Ивоар.

Холандия държи и рекорда за поредни мачове без загуба. Отборът на Марко ван Бастен не познава вкуса на поражението в 13 поредни мача, което е рекорд за целия свят.

С голове на Робин ван Перси и Рууд ван Нистелрой Холандия води на полувремето с 2:1 срещу Кот д'Ивоар, като попадението за африканците реализира Бакари Коне.

Голмайстори: 1:0 Робин ван Перси /23'/, 2:0 Рууд ван Нистелрой /26'/, 2:1 Бакари Коне /38'/