„Бебетата на Венгер” с лесен успех над Уигън за Карлинг къп
„Бебетата на Венгер” с лесен успех над Уигън за Карлинг къп / netinfo
Отборът на Арсенал постигна лесен успех над тима на Уигън Атлетик в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия.

Въпреки че мениджърът на „артилеристите” Арсен Венгер заложи на изцяло експериментален състав, лондончани се наложиха с класическото 3:0.

Отличен мач за домакините направи Джей Симпсън, който се разписа на два пъти. Третото попадение бе дело на Карлос Алберто Вела. Симпсън откри резултата в края на първата част след перфектен пас на Уилшър. В началото на второто полувреме отново Сипсън не сгреши, възползвайки се отлично от пробив на Вела отляво. Именно Вела оформи крайното 3:0 с брилянтно попадение двадесет минути преди края на срещата.

В друг мача от днес Сток Сити нямаше проблеми с тима на Родъръм и се наложи с 2:0. Точни за „грънчарите” бяха Глен Уилън и Дани Пъу. Дарби Каунти също продължава напред в турнира след успех с 2:1 над Лийдс Юнайтед, а Уотфорд взе трудна победа като гост на Суонзи с 1:0.