Барселона с грешна стъпка в Билбао
Барселона с грешна стъпка в Билбао / netinfo
Барселона не успя да спечели гостуването си на Атлетик Билбао, позволявайки на домакините да стигнат до равенство 1:1 11 минути преди края на срещата и влоши ситуацията си в битката за титлата в Примера дивисион.

Каталунците поведоха на Сан Мамес в 35-ата минута с гол на младата надежда Боян Къркич, пратил топката в далечния ъгъл на вратата на Даниел Арансубия след подаване на Деко.

В 79-ата минута Лилиян Тюрам не успя да спре пробив на резервата Хосеба Гармения, той намери друг играч влязъл в игра след почивката – нахлуващият Фернандо Йоренте, който простреля Виктор Валдес.

Барселона запази втората си позиция в класирането на испанския шампионат, изоставайки с шест точки от Реал Мадрид, който може да увеличи преднината си, ако победи у дома третия Виляреал в последната среща от 21-ия кръг.