Андерлехт спечели Купата на Белгия
Андерлехт спечели Купата на Белгия / netinfo
Андерлехт се наложи с 3:2 над Гент и спечели Купата на Белгия, след като отборът се провали в опитите си да вдигне шампионската титла в белгийското първенство по футбол.

В крайното класиране на първенството Андерлехт се подреди на второ място със седем точки зад Стандард Лиеж. Гент пък завърши на пето място с цели 18 точки зад съперника си.

Доминик Фоли обаче откри в 6-та минута за символичните домакини от Гент, но Ян Полак изравни след още две минути игра. Адеками Олуфаде в 34-та вкара нов гол за Гент и отборите се оттеглиха на почивка при резултат 2:1.

Само за три минути между 70-та и 73-та минута, Мубарак Бусуфа и Гийом Жиле обърнаха резултата в полза на Андерлехт, с което отборът успя да спечели Купата на Белгия.