Полицията се подготвя за активно присъствие, регулиране и контрол на движението по време на предстоящите празници.
От 13 до 16 април се очаква значително увеличение интензивността на движението по основните и второстепенни пътища в цялата страна, образуване на колони във върховите часове на отпътуване и прибиране на гражданите към столицата и областните центрове и нарастване на риска от тежки пътно-транспортни произшествия.
Присъствието на пътя на контролния състав ще обхване най-натоварените и конфликтни участъци, като служителите на "Пътна полиция" ще предприемат действия за улесняване пропускателната способност чрез регулиране и насочване на автомобилните потоци, контрол и регулиране движението и паркирането в подходите и районите на масово посещавани църковни храмове.
Ще се осъществява демонстративно присъствие и контрол на конфликтните участъци с концентрация на ПТП, пътни възли и кръстовища, райони на бензиностанции и крайпътни паркинги, мотели и заведения.
В разстановката за контрола на движението ще се включат максимален брой служители от униформения полицейски състав, включително полицейските и мл. полицейските инспектори.
Патрулите ще бъдат най-натоварени по време на най-висока интензивност на движението: 12.04. 2012 г /от 11.00 до 22.00 ч/; 13.04. /от 08.00 до 16.00 ч/; 16.04. /от 11.00 до 23.00 ч/.