Започнаха реконструкция на хранително-вкусовата индустриална зона във Враца
Започнаха реконструкция на хранително-вкусовата индустриална зона във Враца / netinfo

 Първа копка на проект за реконструкция на Хранително-вкусовата индустриална зона направиха днес кметът на община Враца инж. Тотю Младенов и изпълнителният директор на „Пътинженеринг - М" ЕАД Тони Петров. Средствата по програмата в размер на над 4 милиона лева се отпускат от Министерството на регионалното развитие и Министерството на икономиката и енергетиката. В проекта са включени и общините Монтана, Горна Малина, Долна Митрополия, като Враца ще получи по-голямата част от  2,5 милиона лева, съобщи директорът на фирмата.

Целта на този проект е да създаде необходимите условия за бизнеса, който се ситуира в Хранително -вкусовата индустриална зона. Срокът за изпълнение е месец ноември 2009 година. Това е първият мащабен ремонт на зоната от близо 30 години насам.