17 000 лева в банкноти с различен номинал са били откраднати от дома на 31-годишния Г.Г. от село Чирен. Неизвестният извършител е проникнал в жилището през незатворен прозорец на първия етаж. Кражбата е извършена между 00:30 и 19:00 часа на 2 август. Полицията разследва случая.
От Областната дирекция на МВР във Враца съобщават и за поредната кражба на дизелово гориво от клетка на мобилен оператор. Този път тя се е намирала в землишето на село Косталево и от нея са взети 251 литра нафта.