В училищата в Монтана е топло
В училищата в Монтана е топло / netinfo

РИОКОЗ извърши проверка във всички учебни заведения в областта. Школата в Монтана се отопляват на газ, но температурите са в рамките на допустимото. В понеделник единствено в класните стаи на 5 СОУ “Христо Ботев” в областния град е измерена температура от 16.2 градуса и 15.5 градуса в коридорите.

След сигнал проверка е имало гимназия “Д-р Иван Панов” в Берковица. В само една стая температурата е била 15 градуса, а в останалите са живакът е отчел между 18 и 20 градуса, уточни директорката на РИОКОЗ Монтана д-р Даниела Караилиева. Директорката на гимназията е поела ангажимента учениците да бъдат преместени в друга класна стая.