В очакване на грипната епидемия в Монтана
В очакване на грипната епидемия в Монтана / netinfo
Монтана е далеч от грипна епидемия, съобщиха от РИОКОЗ в града.

От началото на годината са регистрирани само 13 случая на болни от остри респираторни заболявания. За същия период на миналата година болните са били 216, в следствие на което в Монтана на 14 януари бе обявена грипна епидемия.

Противогрипна ваксина в имунизационния кабинет на РИОКОЗ в Монтана до момента са си поставили 100 души. Все още желаещите могат да се имунизират. Специалистите предполагат, че грипът в Монтана може да се очаква в края на януари или началото на месец февруари.