TISPOL хвана 23-ма пияни водачи в Монтанско
TISPOL хвана 23-ма пияни водачи в Монтанско / netinfo

656 водачи на моторни превозни средства са проверени в област Монтана при акцията на европейската мрежа на "Пътна полиция" TISPOL. 23-ма са санкционирани за употреба на алкохол. Операцията е проведена в дните от 1-ви до 7-ми юни във всички страни на ЕС, включително и в България. Тя е организирана с цел  предприемане на ефективни мерки за ограничаване на нарушенията и пътно-транспортните произшествия.


От "TISPOL" чрез медиите отправят предупреждение за нарастващия през последните години случаи на управление след употреба на алкохол и упойващи вещества вечер и нощем в дните петък, събота и неделя, както и за това, че голяма част от водачите не оценяват реално нарастващия риск за нарушения и пътни злополуки дори от употреба на малки количества алкохол, както и на медикаменти, чието приемане преди и по време на шофиране е забранено или непрепоръчително.


От 15 май 2008 г. Република България е член на европейската мрежа на службите на Пътна полиция - TISPOL, при което са поети ангажименти от наша страна за участие в организираните от TISPOL инициативи.