Групи за контрол върху нераглементираните превозвачи ще бъдат сформирани до края на седмицата, уведомиха от общинската администрация Враца. Около това становище се обедениха кмета инж. Тотю Младенов, управителят на "Автобусни превози" Георги Яков и началник РПУ Враца Даниел Христов.
Нелегални превози се извършват не само в рамките на града, но и до селата в общината. Георги Яков уточни, че взетите в края на миналата година мерки са имали ефект само за няколко месеца. Той доълни, че ако нелоялната конкуренция продължи, това ще доведе до змиране на автобусните превози в Област Враца. В групите ще има представители на Община Врца, КАТ, РПУ и ДАИ.