Община Враца спря водата на живущите на ул. "Доспат" в града заради неплатени сметки. Натрупаните задължения от тях са 3 500 лв., като най-голямата сметка за ползвана и неплатена вода е в размер на 900 лв. Срокът, в който недобросъвестните наематели на общински жилища трябваше да погасят пълно или частично задълженията си към ВиК бе 8 юни.
Този срок беше удължен с една седмица, но въпреки това все още няма платени сметки. В резултат на това общинската администрация е изпратила писмо до ВиК - Враца за спиране на водоподаването. "Няма да позволим общината да плаща сметките на некоректни наематели на общински жилища", категоричен бе кметът инж. Тотю Младенов.