Спортната слава на Враца за първи път събрана на едно място
Спортната слава на Враца за първи път събрана на едно място / netinfo

Спортисти и деятели се събраха снощи на откриването на първата по рода си изложба "Спортната слава на Враца" в Природозащитен център "Натура" в града. Организатори на събитието са ПП "Врачански Балкан" и Община Враца, с медийното партньорство на Дарик радио.

Гости на тържеството бяха кметът на Враца инж. Тотю Младенов и ресорния зам.кмет Тони Милева. Присъстващите бяха запознати с успехите на врачанските спортисти, участници на олимпийски игри - 5-ма лекоатлети /змс Росица Стаменова, змс Павел Павлов, Светла Димитрова, Ивайло Младенов и Гита Додова/, един плувец /Иван Ангелов/ и един борец в класическия стил /Ивайло Йорданов/.

История на развитието на спорта в града от началото на 20-ти век до днешни дни могат да видят посетителите в снимки, предмети и печатни материали.  Част от спортните клубове предоставиха за излагане свои купи, медали и ценни вещи. Мигове от хималайските експедиции на Тони Милева и д-р Карина Сълова, двата европейски златни медала на Ирена Цветкова - най-добрия таекуондист ITF за 2008г., шампионски болид на клуба по автомоделизъм в града и др. са част от експозицията на неолмпийските спортове.

Изложбата ще остане в Природозащитен център "Натура" до 15 юли.