Служители от Враца и региона на протест на КНСБ в София
Служители от Враца и региона на протест на КНСБ в София / netinfo

 Над 200 синдикалисти, работници и служители от Враца и региона ще вземат участие в Национален протест на КНСБ за защита на конституционните права, работните  места и доходи. Протестът ще се проведе днес от 11.00 часа пред сградата на Министерския съвет в София.

Ръководството на КНСБ ще настоява Правителството да оттегли проекта  на нов Закон за събранията, митингите и манифестациите, ограничаващ демократичното право на протест и да подготви закон, гарантиращ конституционното право на стачка;

Да насочи достатъчен финансов ресурс за кредитиране, инвестиции и държавни поръчки към българските предприятия, както и да гарантира защитата на родното производство с цел запазване на работните места и доходите.

 Да гарантира предвидените в бюджета разходи за нормалното функциониране на пенсионната, здравната и образователната системи както и заложеното повишение от 1 юли 2009 г. на работните заплати, дори и с увеличение на бюджетния дефицит.

Да гарантира закрила за наемния труд чрез рязко увеличение на обезщетенията за безработица и целева помощ за семейства с невъзможност да обслужват ипотечния си кредит за единственото си жилище.