Над 200 синдикалисти, работници и служители от Враца и региона ще вземат участие в Национален протест на КНСБ за защита на конституционните права, работните места и доходи. Протестът ще се проведе днес от 11.00 часа пред сградата на Министерския съвет в София.
Ръководството на КНСБ ще настоява Правителството да оттегли проекта на нов Закон за събранията, митингите и манифестациите, ограничаващ демократичното право на протест и да подготви закон, гарантиращ конституционното право на стачка;
Да насочи достатъчен финансов ресурс за кредитиране, инвестиции и държавни поръчки към българските предприятия, както и да гарантира защитата на родното производство с цел запазване на работните места и доходите.
Да гарантира предвидените в бюджета разходи за нормалното функциониране на пенсионната, здравната и образователната системи както и заложеното повишение от 1 юли 2009 г. на работните заплати, дори и с увеличение на бюджетния дефицит.
Да гарантира закрила за наемния труд чрез рязко увеличение на обезщетенията за безработица и целева помощ за семейства с невъзможност да обслужват ипотечния си кредит за единственото си жилище.