Работник от НЕК пострада тежко при трудова злополука в Монтана
Работник от НЕК пострада тежко при трудова злополука в Монтана / netinfo

Тридесет годишният Тодор Иванов трябвало да направи профилактика на съоръженията в подстанция в ЖК”Плиска”. В ранния следобед той влязъл в помещението и последвал токов удар. Енергетикът е попаднал под високо напрежение от 20 киловолта. С обгоряла дясна ръка и тежка кръвозагуба мъжът е закаран в спешното отделение на болницата, съобщиха от полицията. Работникът е с изгаряния над 90 процента.

Пострадалият е опериран, но според лекарите състоянието му е изключително тежко. Той е в реанимацията на монтанската болница. Извикани са консултанти от клиниката по изгаряния в София. Ако се стабилизира, ще бъде транспортиран до столицата.