Въпреки спрелите автомобили на пътното платно улиците във Враца са чисти, това заяви за “Дарик” управителя на БКС Иван Младенов. Всичките 22 машини собственост и наети от общинската фирма след спирането на снеговалежа вчера са почистили и опесъчили всичките 135 километра градска мрежа.
“На този етап имаме достатъчно пясък, сол и луга за да се справим със зимата” категоричен бе г-н Младенов. Приоритетни за почистване са главните пътни артерии по които преминава градския транспорт, кръстовищата и спирките.
“На този етап имаме достатъчно пясък, сол и луга за да се справим със зимата” категоричен бе г-н Младенов. Приоритетни за почистване са главните пътни артерии по които преминава градския транспорт, кръстовищата и спирките.
Няма проблеми с почистването и на републиканската пътна мрежа съобщи шефа на “Областно пътно управление” – Стефан Илиев. Всички шосета са проходими при зимни условия, няма затворени пътища. Освен на тел. 112 гражданите могат да звънят при възникнали проблеми денонощно на дежурните телефони на „Областно пътно управление” – 66 55 18 и 62 10 59.
6 пътно-транспортни произшествия са станали за изминалото денонощие на територията на ОДП – Враца. За щастие всички са се разминали само с материални щети.