Провериха билбордовете във Врачанско
Провериха билбордовете във Врачанско / снимка: tangrambg.com

Съвместна комисия на Областно пътно управление - Враца и Пътна полиция провериха рекламните съоръжения по републиканската пътна мрежа на територията на областта. Целта на проверката е обезопасяването на местата където са изградени такива и намаляване на пътно-транспортния травматизъм, посредством стоманени предпазни огради. Собствениците на билбордове ще бъдат уведомени писмено за извършената проверка и за мерките , които трябва да предприемат за обезопасяване. По пътищата на територията на „Областно пътно управление" Враца има изградени 100 билборда , които са законни и отговарят на изискванията. Само един от тях не е законно изграден и директорът на ОПУ - Враца ще издаде заповед за демонтаж.