Нови съкращения на работници ще има до края на февруари в пристанище Лом, съобщи изпълнителният директор Борислав Михов. Заради спадът на товарооборота, провокиран от затварянето на “Кремиковци” в края на миналата година на порта вече имаше съкращения. От 320 души, там вече работят 304. Още 10 на сто от тях ще бъдат освободени до месец.
В момента на второто по големина дунавско пристанище в България не се обработват руди, които бяха основната стока за металургията. Има спад и в обработката на въглища.От няколко месеца обаче през порта се е увеличило преминаването на церавица, пшеница и черен слънчоглед.
Нормализиране на темповете в търговията и товарообработването се очаква в средата на годината, каза още Борислав Михов.