Посланикът на Унгария посети Видин
Посланикът на Унгария посети Видин / netinfo

Посланикът на Република Унгария Нейно Превъзходителство г-жа Юдит Ланг бе на посещение във Видин. Заедно с кмета Румен Видов, представители на институции, политически партии и граждански сдружения бяха поднесени цветя в памет на загиналите унгарски революционери по време на унгарската революция 1848 – 1849година на паметната плоча на Лайош Кошут.

 

Румен Видов запозна   Юдит Ланг с икономическото и културно развитие на общината и подчерта, че Видин очаква региони от дунавското крайбрежие на Унгария да се включат в регионални проекти съвместно с България и Румъния за развитие на туризма, спорта и зоните за отдих по поречието на р.Дунав.

 

Според г-жа Ланг България и Унгария като страни от Европейския съюз и като страни с дългогодишни приятелски отношения трябва да си сътрудничат,  както в областта на икономиката, така и в областта на културата, туризма, социалните дейности. Тя пое ангажимент да съдейства за създаването на нови контакти с общини от Унгария и подчерта, че важно условие за привличане на европейски средства по различни проекти е побратимяването между различните общини.    

 

По-късно Нейно Превъзходителство Юдит Ланг и Р.Видов присъстваха на откриването на фотоизложба на Ласло Франчич в художествената галерия "Никола Петров".