Пороен дъжд се изсипа преди минути във Враца. В момента два екипа на "Гражданска защита" изтеглят закъсали коли от подлеза край жп гарата в града. "Наводнението се е получило, заради непочистена канализация", коментираха от "Гражданска защита".
По информация на слушатели по бул. "Демокрация" също се е получило наводнение, което е довело до задръстване, а водата, течаща по централната пешеходна зона на места е стигала до почти метър. За сега няма данни за други щети. От метеорологичната станция във Враца не могат да подадат данни за количеството дъжд, тъй като в кв.Кулата, където се намира станцията, не е валяло.
Силен дъжд е валял и в Община Роман.