ОД на МВР Монтана ще отбележи професионалния празник на своите служителите - 5-ти юли и 130 години от създаването на министерството с богата празнична програма. Дирекцията е една от малкото в страната, която отбелязва толкова тържествено честването на празника, уточняват от областния град. Проявата стартира утре в 16,30 ч. с поднасяне на венец пред паметника на незнайния воин в гр. Монтана. С духова музика и мажоретен спектакъл ще продължи празника.
След официалните приветствия ще бъдат връчени наградите на служителите. От министъра на вътрешните работи Михаил Миков ще бъдат наградени 5 служители, от зам.-министъра - 1 от генералния секретар Павлин Димитров - 2. Директорът на ОД МВР комисар Чавдар Караджов ще връчи отличия на 52 служители.