Полицаи ще се състезават в точна стрелба
Полицаи ще се състезават в точна стрелба / bulpress.net

Турнир по стрелба с пистолет ще открие днес директорът на ОД МВР Монтана комисар Чавдар Караджов. Надпреварата ще се проведе в стрелбищния комплекс на полицията в града. Турнирът се организира по случай професионалния празник на служителите на МВР - 5-ти юли и честването на 130-ата годишнина от създаването на вътрешното ведомство.

В него участие ще вземат 8 индивидуални състезатели и 6 отбора, с по 3-ма състезатели. Те ще стрелят с пистолет „Макаров". Оръжието е осигурено от служба "Въоръжение" на ОД МВР и е с тегло на спусъка над 1 360 гр. Съгласно регламента класирането ще се извърши отборно и индивидуално за мъже и жени.