Новосъздаденият пенсионерски клуб „Здравец" в село Бели извор беше открит от кмета на община Враца инж. Тотю Младенов и кметa на селото Тошо Младенов. Общата стойност на инвестицията е в размер на 20 хиляди лева. 18 хиляди лева са получени като дарение от циментовия завод „Холсим". Община Враца е осигурила 30 нови стола и печка.
По думите на инж. Тотю Младенов това е част от социалната програма на община Враца. "Ако до преди една година на територията на община Враца имаше 5-6 пенсионерски клуба, то сега те са почти 20. Стремим се да удовлетворяваме нуждите на пенсионерите по селата, въпреки недостига на средства в условията на финансова криза" - допълни още кметът.