Тържествена церемония по преобразуване на Медицинския колеж - Враца във филиал на Медицински университет - София се състоя днес. Лентата на учебното заведение прерязаха ректорът на университета проф. д-р Ваньо Митов и директорът на филиала доц. д-р Пенка Маринова. На събитието присъстваха още Областният управител на Враца д-р Антонио Георгиев, кметът инж. Тотю Младенов, депутати, ръководители на болнични заведения във Враца и други официални лица. Г-н Младенов пое ангажимент сградата, която е предоставена от общината да бъде реновирана и да се подобрят условията за обучение на студентите.
Две икони от кметът на Враца и от мажоритарният кандидат на БСП Димитър Гъндев получи учебното заведение, както и нова компютърна конфигурация от Христина Христова- водач на листата на НДСВ и мажоритарен кандидат за Враца.
Филиалът предлага обучение на медицински сестри, акушерки и по новата специалност Медицинска козметика, което е единствена за България. Капацитетът на учебното заведение е 500 студенти, като тази година ще бъдат приети 120. Работи се активно и за привличането на чуждестранни студенти. Дипломите, които университетът издава са легитимни в Европа.