На 30 юни изтича срокът за плащане на втората вноска за данъка върху недвижимите имоти и такса битови отпадъци за 2009 година, припомнят от общинската администрация във Враца. Последната четвърта вноска трябва да бъде платена до края на ноември. Към 11 юни процентът на събираемост на задълженията за собствениците на недвижими имоти в община Враца е 54, а при такса битови отпадъци са събрани 64% от заложения годишен план.
Според служителите на дирекция "Местни данъци и такси" в Община Враца след проведените съвместни проверки с органите на КАТ за платен данък върху превозните средства се е увеличил и броя на собствениците платили дължимите суми. Събираемостта на този вид данък към началото на юни е 47%.
Плащането става в брой на приходните каси на Дирекция "Местни данъци и такси" - ул. "Петропавловска" 43, ет.3, както и по банков път или с пощенски запис.
Срокове за плащане на данък недвижими имоти и такса битови отпадъци за 2009 г.:
Първа вноска - до 30.04
Втора вноска - до 30.06
Трета вноска - до 30.09
Четвърта вноска - до 30.11