"Нормално е положението в Мездра, няма проблеми с намалените доставки на газ", каза Иван Аспарухов, кмет на града. Най-голям е проблема в производствения сектор, но някои предприятия вече са преминали на алтернативно гориво. Други временно са в отпуск.
За останалите има режим, но до момента се справят с определиния лимит от доставчика и от Министерство на икономиката. 700 куб м. е дневния разход на час. “Имаме готовност да минем на алтернативно гориво, но за сега цялата сфера функционира нормално в града”, допълни още кмета.