Сигнал за купуване на гласове пред изборните секции в Начално училище "Св. Софроний Врачански" Враца е получен в полицията вчера в 17:42 часа. Органите на реда са информирани, че 5-6 души от ромски произход са събрани от неизвестно лице, което им предлагало пари да гласуват за определена политическа сила. На място веднага е изпратен полицейски патрул, който установил, че с ромите е контактувала 55-годишната Н.В. от град Враца. събраните данни сочат, че жената е давала по 20 лева на всички желаещи да упражнят правото си на глас, като в замяна е искала да предоставят личните си данни - име и ЕГН.
Малко по-рано същия ден - в 16:50 часа в Районното полицейско управление на Лом е получен сигнал, че в село Медковец 39-годишния Л.Й. купува гласове. Пристигналите на място служители на МВР извършили оглед в заведение, намиращо се в двора на Л.Й. Те иззели от там тетрадка с изписани имена и 2 агитационни материала. Работата по случая продължава.