11-годишно момче от Мездра е пострадало тежко при автомобилна катастрофа станала вчера в 13:30 часа в града. То е настанено с черепна травма и опасност за живота във врачанската болница. Детето е седяло на задната седалка на лек автомобил "БМВ", който е бил управляван от 21-годишна неправоспособна водачка с инициали Я.Г. от София. Тя е блъснала автомобила в предпазна ограда и крайпътно дърво.
Пострадали са също водачката, която е със счупена подбедрена кост и охлузвания по главата, и возещият се на предната седалка 27-годишен мъж също от София. Той е прегледан в спешния център в Мездра и е освободен. По случая е образувано дознание.
От полицията съобщават и за още една катастрофа с пострадало дете. В село Мърчево, община Бойчиновци, 46-годишният Ж.В. от същото село при управление на лек автомобил "Форд Фиеста" е блъснал 5-годишно момиче с колело. Детето не е пострадало сериозно, причинени са само материални щети. При извършената проба на водача за алкохол дрегерът е отчел 3.32 промила. Прокуратурата в Монтана е образувала досъдебно производство по случая.