Продължава да е тежка пътната обстановка в Ломско, съобщават от “Гражданска защита” Монтана. Автобусите от областния център все още не пътуват. От "Пътна полиция" съветват водачите да не предприемат пътувания, освен ако не им се налага. Падналите дъждове и ниските температури увеличават рисковете от пътно-транспортни произшествия, тъй като правят пътната настилка хлъзгава и опасна за водачите на МПС.
Тази сутрин 2 буса са аварирали в района на с. Владимирово, а камион е възпрепятствал движението в района на село Якимово. За отстраняване на автомобилите от пътното платно е поискана помощ от Гражданска защита.
По гл.път Е-79 има осигурена патрулираща техника, която оказва своевременна помощ на закъсали автомобили.